Jag Club Blog / Faydalı Bilgiler / Jag Club Ayakkabı Kullanma Talimatı

Jag Club‘tan bir ayakkabı aldınız ve bu ayakkabıyı en sağlıklı, en temiz şekilde nasıl kullanabileceğine dair size rehberlik edecek bir döküman arıyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız. En ince detaylarıyla Jag Club Ayakkabı Kullanma Talimatı

- Ayakkabınızı satın alırken hem sağ hem sol tekini deneyiniz.
- Ayakkabılarınızın bağlarını mutlaka açarak ve arka topuk bölümlerine basmadan giyiniz ve aynı şekilde çıkarınız.
- Ayağınızın şekline ve yürüyüşünüze bağlı olarak deride kırışıklık oluşabilir. Bunun azaltılabilmesi için, ayakkabınızın içine formuna uygun kalıp koyarak ayakkabınızı dinlendirebilirsiniz.
- Özellikle üstü el dikişi olan ayakkabılar dikiş yerlerinden su alabilir. Bu nedenle yağışlı havalarda bu tür ayakkabıların giyilmemesi gerekmektedir.
- Tabanları kösele olan ayakkabıların, yağmurlu ve karlı ortamlarda kullanılmaması gerekmektedir.
- Ayakkabılar dolapta nemli olarak bekletilmemeli, deniz suyu ile temastan kaçınılmalı, uzun süre güneş altında bırakılmamalıdır.
- Islanan ayakkabıları oda sıcaklığında kurutmak en doğru yöntemdir. Ayakkabılar ısıtıcı yanında ya da güneş altında kurulmamalıdır.
- Gün boyu kullanılan ayakkabının emmiş olduğu terin buharlaşması gerekmektedir. Bu yüzden ayakkabılarınızı bir gün ara vererek kullanmak daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
- Doğal deri kullanılmasından dolayı koyu renk astarlı ürünlerde boyama ile karşılaşılabilir. Tavsiyemiz uygun renkte veya koyu renk çorap giymenizdir.
- Kirlenen deri ayakkabılar, ıslak bir bezle temizlenmelidir. Islanmış ise kuru bezle silinerek oda sıcaklığında kurumaya bırakılmalıdır.
- Ayakkabılar elde veya çamaşır makinesinde kesinlikle yıkanmamalıdır.
- Kumaş ve kanvas ayakkabılar sabunlu su ile silinmeli ve oda sıcaklığında kurutulmalıdır.
- Nubuk ve süet ayakkabılar özel fırçası veya süet temizleyici ile silinmelidir.

 

 

 

 

 

 

0 Yorum
Soru Sorun ya da Yorum Yapın
ayakkabı nasıl kullanılmalı ayakkabı nasıl yıkanır ayakkabının beyaz yerleri nasıl temizlenir burcu tuvay cocuk spor ayakkabi makinede nasil yikanir italyanların rekorunu aldılar jag club jag club ayakkabı bakımı jag club ayakkabı temizliği jag club ekonomist dergisi jag club kişiye özel iş modeli jag clubtan rekor sipariş kirli spor ayakkabı kirli spor ayakkabı nasıl temizlenir kişiye özel iş modeli spor ayakkabı nasıl temizlenir spor ayakkabı temizleme spor ayakkabı temizliği